čtvrtek 13. listopadu 2014

AHS Freak show S04E06 - Elsa is pretty b*tch!


článek obsahuje spoilery

Na dnešní díl jsem se obzvlášť těšila. Vlastně se těším každý čtvrtek. Oproti loňské sérii, kde mé pravidelný čtvrtky nebo pátky (když to předchozí den nevyšlo) odpadly zhruba po pátém dílu a já pak celou sérii dokoukávala jednu dlouhou noc a dlouhý den, když jsem byla doma s mým kocourem po jeho operaci. Každopádně u téhle série to zatím nehrozí.

Začnu příběhem Dandyho a dvojčat. Čekala jsem jiný začátek, trochu uvedení do celé situace. Jednoduše to zamilování a "chci se ženit" bylo na mě moc rychlé. Ale scéna s kondomy mě doopravdy pobavila. Dandy je postava, kterou ať už milujete nebo nesnášíte (jak si čtu různé diskuze, názory, komentáře, přijde mi, že jiná možnost ani není), vás nudit nebude. Teda zatím. Ač je Dandy postava zatím bezkonkurenční (no, dobře - pořád je tu ještě úžasná Elsa), tak si myslím, že bude potřeba vložit do jeho příběhu ještě něco šokujícího, nečekaného (pokud brzy nezemře, to si ale nemyslím, podle mě bude ve "velkém finále" řady), což bylo vlastně i v tomto díle. Pokud jsem správně pochopila (doufám, že ano), tak Dandy není pravým synem svojí "matky". Objevuje se nám tady tak další otázka. Jakou má Dandy minulost? Co jeho předci? Není on sám potomkem nějakého sériového vraha? Myslím, že ta možnost tu je celkem velká a pokud se v nějakém díle dovíme víc, věřím, že se nudit nebudeme a vtáhne nás to mnohem víc do celého příběhu.

Mrzelo mě, že se v této epizodě ani na malou chviličku neobjevila Desiree nebo Dell. Je sice pravda, že jsme se toho o nich dozvěděli hodně v předchozím díle, ale i tak mi tu chyběli. Myslela jsem, že vzhledem k smrti Dellova přítele z gayklubu, se tu objeví. Že ho třeba uvidíme, jak ho tam hledá, snaží se ho kontaktovat apod. Celý příběh by se tedy ještě víc rozvinul a možná i trochu zamotal. Rozhodně ale nevěším hlavu, je možné, že se mnou popsaná situace objeví v následujícím díle.

Každopádně se nám tu víc ukázal Paul, o kterém jsem si na začátku řady myslela, že bude spíše ten vedlejší, v pozadí, ale hezky začíná prostupovat do popředí. (Pokud v příštím díle nezemře, což by byla škoda, mohla by být zajímavá taková menší rivalita mezi ním a Elsou.)

Musím ke konci vůbec zmiňovat Elsu? Pamatuju si, jak jsem ještě před natáčením této řady četla, že bude mít v této řadě menší vedlejší roli. A hupsík! Jaksi jim to nevyšlo. Nedokážu si bez úžasné Jessicy Lange představit následující řady. Doufám, že zůstane. Musí.

A co se týče Maggie a Jimmyho, nejsem si jistá, co to do Maggie vjelo a jestli svoji nabídku myslela vážně nebo ho chce přece jen nalákat? Něco se za tím musí skrývat, přišlo mi to všechno moc rychlé vzhledem k tomu, jak se k němu chovala v minulém díle.

Měla bych si uvědomit, že většina hlavnějších postav v každé řadě AHS zemře. V Covenu přece taky nakonec umřelo několik čarodějek. Když si Dandy bral z truhly tu dýku, myslela jsem si, že matku zabije. Ale ihned jsem to zavrhla - co by si bez ní počal? A udělá to nakonec?

Žádné komentáře:

Okomentovat